Ako pomáha fajčenie odbúravať stres (ODHALENÁ PRAVDA)

Keby neboli stresy, mohli by ste si odvyknúť ľahšie. Aj toto je jeden zo spôsobov, ako si fajčiari úplne racionálne sami pred sebou zdôvodnia a logicky vysvetlia, že oni vlastne chcú fajčiť a byť fajčiarmi, lebo s cigaretou ľahšie zvládnu každodenný stres. POZNÁMKA: Tento článok nieje proti fajčiarom, ale je pre tých, ktorí chcú pomôcť zbaviť sa závislosti na nikotíne.

Na prvý pohľad vám to asi dáva zmysel.

Že vôbec o tom píšem, taká samozrejmosť predsa. Na druhej strane, nefajčiari takisto zažívajú stresy. Oni sú takisto ľudia ako Vy, akurát sa nemusia dopĺňať nikotínom. Už dokázanou pravdou je to, že  akákoľvek konzumácia tabaku poškodzuje nervové spojenia v tele človeka, čím dochádza u fajčiarov k zhoršovaniu kvality ich schopnosti riešiť stresové situácie. Navyše na druhej strane znižuje prirodzenú schopnosť človeka uvoľniť sa.

Ďakujem vám, že ste sa rozhodli prečítať celý tento článok. Veľmi si Vás za to vážim. Naša schopnosť myslieť a konať pramení v našom vnútri, a preto máme možnosť to zmeniť. Tým pádom môžeme zmeniť naše výsledky a postupne aj celý náš život na taký, po akom túžime. Popravde, nikotín preukázateľne spôsobuje postupné zhoršovanie schopnosti reagovať na stres. Stres je však prirodzenou časťou života. Problémy sú normálnou súčasťou života. Každý problém v sebe skrýva potenciálne riešenia.

Prečo potenciálne?

Potenciál v životeCelý život sa riadi potenciálom. Všetko živé je vedené potenciálom. V rámci života, každý z nás má svoj potenciál. Každý z nás je vedený svojím plným potenciálom tak, aby sa postupne stal Svojím Najlepším JA. Čiže ak život má svoj potenciál, tak my sme súčasťou života a máme svoj plný potenciál. Na druhej strane súčasťou života sú aj problémy. Problémy v živote sú vedené svojimi potenciálnymi riešeniami. Z toho dôvodu je každý problém v živote pre nás de facto darom. Každý problém má svoje potenciálne riešenia, ktoré môžme využiť práve prostredníctvom nášho plného potenciálu. Správnym vyriešením koreňa problému rastieme. Viac užitočných detailov sa dozviete za 15 minút v mojej e-knihe Krídla Slobody.

Väčšina ľudí sa nestanú nikdy neprítomní, pretože oni vlastne veria, že oni sú tá svoja myseľ. Ten, kto je zachytený vo svojej mysli, nemôže byť nikdy slobodný. Myseľ sa dožaduje, dáva nálepky, pomenováva, súdi. Žiť v mysli je šialenstvo. Myseľ vytvára túto podmienku, že nikdy nie som dosť dobrý porovnávaním. Myseľ vytvára príbeh.

Práve teraz môžete sa konfrontovať sami so sebou a získať pre seba nový zážitok, povedzte si: "Ja nie som toto telo, ja nie som táto myseľ, ja som duch, ktorý kontroluje toto telo a túto myseľ.” Takto zažijete prelom vo svojom živote. Výsledok sa nemusí prejaviť hneď, ale on sa určite dostaví.


Miroslav VRÁŽELMiroslav VRÁŽEL je autor tohto blogu, e-knihy AKO PRESTAŤ FAJČIŤ, tréner rovnomenného intenzívneho záźitkového kurzu a kouč. Ako sa vám pozdáva tento článok? Máte komentár? Alebo sa chcete opýtať, či sa so mnou o niečo podeliť? Email: miroslav.vrazel@me.com. Viac TU!

 

O mne

Život je výborná príležitosť. Objavil som inšpiráciu, ktorá ma motivuje pracovať a deliť sa o získanú radosť. Ponúkam aj vám možnosť nahliadnúť na príbeh, ako ma moje životné rozhodnutia formovali.

> CHCEM SI TO PREČÍTAŤ >>


Najnovšie články


Ako vám môžem pomôcť?


Čo hovoria tí, ktorí ma už vyskúšali?

> CHCEM VIDIEŤ ĎALŠIE >>


Rozšír to do sveta!

Praktická príručka ako môžete začať žiť svoj život na plný potenciál: Krídla slobody

e-KNIHA ZADARMO

Dávajú vám tieto informácie zmysel?

Prihláste sa a pošlem vám e-knihu zdarmo, plus vstúpte do VIP klubu Krídla Slobody (voliteľné).

Už samotné prečítanie e-knihy vám pomôže získať lepšiu perspektívu na váš problém s odvykaním od cigariet ale aj iných závislostí. V tejto elektronickej knihe sa dočítate:

  • aké presvedčenie vás drží pri spotrebe tabaku
  • aké štyri nálady našej mysle podporujú závisloti

Takto hravo prestanete fajčiť a verte, že začnete ľahko žiť na plný potenciál.