Smrť je najúčinnejším spôsobom ako prestať fajčiť!

Avšak mám pre fajčiarov aj lepšiu správu a tou je, že sú aj iné spôsoby ako sa zbaviť závislosti od nikotínu. Ak by ste si dali do Google vyhľadávača toto spojenie vyskočí vám nespočetne veľa zdrojov, od reklám, až po účinky, ktoré má na náš organizmus a spôsoby, ako sa jej zbaviť. Prečo sa to ale nedarí? Prečo napriek toľkým výstrahám, počet fajčiarov neklesá?

Povedzme si najprv, čo túto závislosť rozvíja a udržiava. Ak chcete bojovať s nepriateľom, musíte ho poznať. 

HLAVNOU PRÍČINOU JE NIKOTÍN A TÚŽBA, KTORÚ VYVOLÁVA.

Nikotín je jednou zo 4 tis. chemikálií nájdených v dyme z tabakových výrobkov a primárny komponent, ktorý pôsobí na náš mozog. Ľudské telo ho môže absorbovať cez pokožku, cez sliznicu nosa a úst alebo pľúcami. V priebehu 10 sekúnd inhalácie cigaretového dymu sa dostáva do nášho mozgu. Nikotín ma stimulujúce aj sedatívne účinky zároveň. Telo sa po nadýchaní správa ako po požití drogy, vyplavuje sa adrenalín, klesá hladina glukózy, vzrastá krvný tlak. Vďaka metabolizmu sa v priebehu pár hodín vytratí z tela, čo núti človeka siahnuť po ďalšej cigarete. Vedci ukázali, aký je rozdiel na pľúcach fajčiarov a zdravých pľúcach.

Snaha prestať fajčiť so sebou prináša podobné pocity ako iná liečba odvykania. To sú napríklad problémy so spánkom, s pozornosťou, podráždenosť alebo nárast apetítu. Existujú však stratégie ako tomu predísť a vy sa ich môžete naučiť.

Okrem vplyvu na naše telo, fajčenie má aj psychologické pozadie. Jedná sa o drobné rituály, kde sa spája určitá aktivita neodmysliteľne doprevádzaná fajčením. Napr.: prvá cigareta dňa spolu s kávou na balkóne, či zapálenie si po obede alebo v stresovej situácii na odreagovanie. Je to niečo ako Pavlov reflex. Stačí, že sa človek ocitne v danej alebo podobnej situácií a automaticky, podvedome siaha po krabičke.

Ďalším faktorom, ktorý udržiava závislosť je sociálne prostredie. Koľký z vás fajčia počas prestávky v práci s kolegami? Na takýchto stretnutiach sa predsa môže rozprávať o niečom dôležitom. U mladých ľudí je to zasa vplyv partie, snaha začleniť sa a nebyť odstrčený. Fajčenie ako prejav dospelosti a nezávislosti. No mnohí si berú jednoducho príklad z rodiny.

Svoje veľké miesto tu zohráva aj marketing a reklama. Hoci častokrát si vplyv týchto prostriedkov neuvedomujeme alebo si myslíme, že mu nepodliehame. Sme na to jednoducho prikrátky. Fajčenie ako módna záležitosť, ako výsada intelektuálov, či ako symbol rebélie. Mať krabičku slim cigariet v kabelke je rovnako dôležité ako pudrenka, alebo u mužov ako peňaženka v zadnom vrecku nohavíc. Reklama v nás vyvoláva dojem, že ak som fajčiar, patrím do skupiny zaujímavých, cool ľudí, ktorí vedú jedinečný život. Ale za akú cenu?

K premýšľaniu si pozrite toto známe virálne video. Slovenské titulky sa vám zobrazia, ak kliknete na CC v pravom rohu.

Detské výhovorky (orig.)

Detské výhovorky - pre slovenské titulky -> kliknite na CC- so súhlasom agentúry Smetana (smetana.agency)#fajcenie #cigarety #viral #prestatfajcit

Posted by Sloboda od cigariet on Thursday, April 9, 2015

Daňou za túto mylnú predstavu sú zdravotné problémy od astmy, cez riziko infarktu až po rôzne formy rakoviny pľúc, pažeráka, žalúdka, pankreasu a pod..

Rozdiel je v tom, čo spravíte po dočítaní tohto článku.

Možno sa vám na prvý pohľad zdá, že toto je iba jeden článok z tisícov, ktoré ste si za svoj život už prečítali o fajčení. Neprináša prevratné zistenia ani nové štúdie. Podáva vám však pomocnú ruku. Lebo ak ste sa v čítaní dostali až sem, pravdepodobne s tým ešte stále bojujete. Rozdiel je však teraz v tom, aká bude vaša reakcia na tento článok. Chcete to spraviť teraz a dotiahnuť to dokonca? Zoberte život do vlastných rúk a udajte mu vlastný smer! Ak budete robiť stále to isté, čo ste robili doposiaľ, ako chcete získať to, čo ste raz stratili alebo to, čo ste nikdy nemali? Ak ste sa x-krát pokúšali prestať fajčiť, no stále si zapaľujete ďalšiu, tak neobviňujte seba, že máte málo pevnej vôle. Ani nepočúvajte tvrdenia, že na vine je vaša slabá vôľa. Z časti to môže byť tak, avšak povedzme si pravdu, že táto situácia je relatívna pre každého. 

Naučiť sa hrať na klavíriPoviem vám hneď prečo, pretože okrem pevnej vôle je každý človek jedinečný tým, že má svoje jedinečné talenty, silné a slabé stránky. Kvôli tomu existujú inštitúty, ktoré vám priamo alebo nepriamo pomôžu pracovať s vašim jedinečným talentom. Pre zjednodušenie vám ponúkam nasledovné prirovnania. Ak sa niekto chce naučiť hrať na klavíri, nájde si učiteľa v hudobnej škole. Ak niekto chce hrať tenis, nájde si trénera. Ak chcú ľudia lepšie komunikovať, nájdu si mentorov alebo koučov, ktorí im to pomôžu dosiahnuť oveľa rýchlejšie, ako keby sa to učili sami. To isté platí v každej oblasti, kde ľudia majú potreby niečo zmeniť alebo zlepšiť.

Nemrhajte čas tam, kde to už poznáte, že to nikam nevedie. Nepripravujte sa už ani o jednu vzácnu chvíľu s vašimi blízkymi. Ešte nie je neskoro! Čítali ste už moju e-knihu 5 Zásadných Chýb Ako Neprestanete Fajčiť...?

Miroslav VRÁŽEL

Výskúšajte ma!

Čo o mne povedali?

Kurz mi veľmi pomohol. Nefajčím a snažím sa aj po pracovnej stránke dosiahnuť čo chcem. Veľmi pekne vám ďakujem za pomoc a budem vás odporučať aj mojim známym, ktorí budú mať záujem skoncovať s fajčením. Tak sa majte, nech sa vám darí a ešte raz veľmi pekne ďakujem. Máte u mňa veľký rešpekt za to, čo robíte.

>> Referenciu si môžete overiť <<

Marek Matys

Skúsil som všetko: pevnú vôľu, náplaste. Dokonca som bol aj v Centre pre liečbu závislosti na tabaku. Napriek tomu som fajčil. Po čase som sa rozhodol absolvovať odvykací kurz Mira Vrážela. Jeho osobný prístup pri odstraňovaní závislosti mi otvoril oči a dodal novú energiu.

>> Túto referenciu si môžete overiť telefonicky na 0915 340 539. <<

Martin Cáfal Líder finančných spostredkovateľov

Čítali ste už články?

AKO USPIEŤ PRI CHYBÁCH, kvôli ktorým ste doposiaľ nedokázali prestať fajčiť.

Elektronická kniha PDF

Odkryte jednoduchý a zabudnutý spôsob,

ako žiť na plný potenciál.

 

Tieto webové stránky používajú súbory cookies. Viac.