Začnite životu vravieť Áno

Chcem s Vami podeliť o výbornú radu. Začnite príležitostiam vo Vašom živote vravieť Áno. Otvorte sa v tomto roku viac príležitostiam, ktoré sa Vám na prvý pohľad nemusia vôbec javiť výhodné. Myslíte na to, že vaše rozhodnutie bude mať dôsledky v druhom aj v treťom rade a tie môžu byť opačné k tomu v prvom rade.

Pretože neskôr Vás prekvapí práve to, aké vynikajúce prínosy má to prvé Áno. Ak vnútorne túžite po tom, aby sa stala nejaká podstatná zmena vo Vašom živote, ak túžite slobodne rásť a žiť naplno, je potrebné najprv opustiť zabehnuté modely myslenia.

Zajtra, zajtra len nie dnes - poznáte to, však?

Väčšina problémov sú potenciálne zlepšenia, ktoré kričia na Vás. A čím viac je problém bolestivý, tým hlasnejšie sa k Vám ozýva. Preto, ak chcete byť úspešný, musíte vnímať problémy a netolerujte ich. Je nevyhnutné dať problémy na povrch. Napriek tomu to väčšina ľudí nechce spraviť. Radšej ostávajú tam, kde to poznajú - vo svojej zóne komfortu. Strach z neznámeho ich brzdí v tom, aby vykročili do neznáma, tam kde ešte nemajú skúsenosti.

Ľudia majú tendenciu odhadnúť, aký DÔSLEDOK bude mať ich rozhodnutie V PRVOM RADE. Pokiaľ to nie je priaznivé, tak OBETUJÚ DÔSLEDKY - a často pozitívnejšie, ktoré prichádzajú ako DRUHÉ ČI TRETIE V PORADÍ. Takto žiaľ neporastú, lebo stagnujú, zatiaľ čo ich život plynie.

Toto posolstvo alebo múdrosť je ukryté aj v slovenskej ľudovej rozprávke Soľ na zlato.

Správam v mediách venujte menej pozornosti.

Plno ľudí v mojom okolí si veľmi pochvaľuje, ako sa im začal pozitívne meniť život po tom, čo prestali pozerať televízor. Ja verím tomu, že ak je naozaj nejaká správa dôležitá pre mňa, tak sa ku mne dostane. To je jeden z nevyhnutných krokov k tomu, keď si človek záčina aktívne tvoriť svoj život.

Obklopte sa ľudmi, ktorí už dosiahli to čo chcete vy.

Ak chcete zmenu, veľmi vhodne vám padne okrem vlastnej pevnej vôle a silných stránok, odklopiť sa pozitívnymi príkladmi alebo okolím. Neznamená to, že teraz máte kompletne vymeniť svoje okolie. To nie. No začnite rozširovať svoj okruh známych práve o tých ľudí, ktorých som spomínal na začiatku - tí, ktorí to už dokázali a vedia vám prípadne poradiť, keď to budete potrebovať.

Môj príbeh

Bolo to raz v lete. Život mi vtedy poslal prostredníctvom môjho kamaráta príležitosť úplne sa zbaviť závislosti na nikotíne. Vtedy som však už mesiac a pol abstinoval od cigariet. Bol som "frajer", veď som to zvládol sám. Pokúšal som sa všelijakými cestičkami vyhnúť tomu, aby som to pre seba spravil a dokončil.

O pár dní na to ma dolapila závislosť tak, že som si skrz ňu zlomil nohu, takže som musel ležať. Až toto obmedzenie ma motivovalo k tomu, aby som pracoval na danej príležitosti zlepšiť kvalitu svojho života.

Príbehy známych

Nie je ani potrebné spomínať konkrétne mená známych ľudí, pretože tento prípad sa už zopakoval viackrát. Jedného dňa im doktor oznámil zhoršené zdravotné výsledky a odporúčal im okamžite prestať fajčiť. Samozrejme, že to hneď spravili.

 

AKÉ POUČENIE ODTIAĽ VYPLÝVA?

My ľudia máme tendenciu vážiť si "samozrejmé veci" najviac až v momente, keď o nich máme prísť.

Nevravím, že som dokonalý, alebo že všetky tieto veci robím vždy na 100%. Samozrejme, že aj ja mám svoje muchy. Riadim sa však týmito princípmi, o ktorých tu píšem.


Miroslav VRÁŽELMiroslav VRÁŽEL je autor tohto blogu, e-knihy AKO PRESTAŤ FAJČIŤ, tréner rovnomenného intenzívneho záźitkového kurzu a kouč. Ako sa vám pozdáva tento článok? Máte komentár? Alebo sa chcete opýtať, či sa so mnou o niečo podeliť? Email: miroslav.vrazel@me.com. Viac TU!

Výskúšajte ma!

Čo o mne povedali?

Kurz mi veľmi pomohol. Nefajčím a snažím sa aj po pracovnej stránke dosiahnuť čo chcem. Veľmi pekne vám ďakujem za pomoc a budem vás odporučať aj mojim známym, ktorí budú mať záujem skoncovať s fajčením. Tak sa majte, nech sa vám darí a ešte raz veľmi pekne ďakujem. Máte u mňa veľký rešpekt za to, čo robíte.

>> Referenciu si môžete overiť <<

Marek Matys

Skúsil som všetko: pevnú vôľu, náplaste. Dokonca som bol aj v Centre pre liečbu závislosti na tabaku. Napriek tomu som fajčil. Po čase som sa rozhodol absolvovať odvykací kurz Mira Vrážela. Jeho osobný prístup pri odstraňovaní závislosti mi otvoril oči a dodal novú energiu.

Martin

Čítali ste už články?

AKO USPIEŤ PRI CHYBÁCH, kvôli ktorým ste doposiaľ nedokázali prestať fajčiť.

Elektronická kniha PDF

Odkryte jednoduchý a zabudnutý spôsob,

ako žiť na plný potenciál.

 

Tieto webové stránky používajú súbory cookies. Viac.